Datum a čas

Dnes je středa, 13. 12. 2017, 0:36:31

Svátek

Svátek má Lucie

Aktuální počasí

Počasí dnes:

13. 12. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, v Čechách od 600m srážky sněhové. Denní teploty 4 až 8°C, na východě zpočátku až 11°C, během odpoledne od západu ochlazování. Noční teploty 2 až -2°C.

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Stránka

Kontejnery na třídění odpadu v Lidicích (aktualizovaný stav k 4. 2. 2017)

Kontejnery na třídění odpadu v Lidicích (aktualizovaný stav k 4. 2. 2017)Přinášíme přehled a mapku umístění sběrných kontejnerů v Lidicích...
Nově umístěn mezi MŠ a obchodní centrum kontejner na kovy

9. 3. 2017 Zobrazit více

Kontejner na použitý textil a hračky umístěn u Oázy

Kontejner na použitý textil a hračky umístěn u OázyNová možnost uložení nepotřebných oděvů, textilu či hraček od říjne 2013

20. 10. 2013 Zobrazit více

Muzeum spotřebičů - do 5.4.2010 ještě na letišti v Praze! Zavzpomínejte si...

Muzeum spotřebičů - do 5.4.2010 ještě na letišti v Praze! Zavzpomínejte si...Případně navštivte web projektu, zajímavý pohled do historie "spotřebičů" doplněný zajímavými informacemi o recyklaci starých spotřebičů!

7. 3. 2010 Zobrazit více

Jak je to doopravdy s recyklací? ANIMACE !

Jak je to doopravdy s recyklací? ANIMACE !Projděte si na serveru aktualne.cz zdařilou a velmi zajímavou animaci!

28. 12. 2009 Zobrazit více

Třiďte odpady! Vyzývá kampaň Středočeského kraje a EKO-KOMu.

Prostudujte prosím zajímavé a prospěšné webové stránky kampaně, ekologie je pro nás.

5. 11. 2009 Zobrazit více

Jak zrecyklovat shnilá jablka....? FOTO!

Jak zrecyklovat shnilá jablka....? FOTO!...těžko říci co a koho vede k tomu, vyhodit igelitku (plast) se shnilými jablky (biologický odpad..., na který kontejner v Lidicích nemáme) pod kontejner na tříděný odpad - papír?

Opět musíme bohužel glosovat chování některých jedinců, kteří nechápou princip fungování separace a ukládání odpadů, případně jej chápou, ale nezáleží jim na prostředí ve kterém žijí jak oni, tak ale i ostatní lidé. Navíc ohrožují umístění kontejnerů jako takových v naší obci. Pokud nebude separace probíhat jak má může nastat likvidace sběrných míst a budeme si muset připlatit za větší a dražší popelnice vlastní. Z recyklace se též získavají prostředky na velkoobjemový kontejner pro směsný a objemný odpad, který se několikrát ročně přistavuje na parkovišti pod OU Lidice pro bezplatné využití.

Největšími nešvary při ukládání odpadu jsou:

  • vhazování jiného druhu materiál než pro které jsou kontejnery určeny
  • pokud jsou kontejnery plné, prosté pohození odpadu vedle popelnice, zde bohužel je nutné odpad zkusit uložit na dalším místě, kde jsou kontejnery též v Lidicích umístěny, či počkat na jejich vyprázdnění (mapka s umístěním i časy odvozů jsou již popsány v jiném příspěvku) a poté je uložit.
  • Zejména pro sklo platí, že pokud se něco do otvoru v kontejneru nevejde, patří to do sběrného dvora či pokud se sklo rozbije, je nutno toto řešit úklidem nikoliv nenápadným ústupem. Místo je veřejně přístupné, myslete například na nebezpečí poranění a nespíše i infekce pro děti!

FOTO z 2.9.2009

1

2

-bk-, ou


3. 9. 2009 Zobrazit méně

Sběrné dvory - Kladno

Využijte kladenských sběrných dvorů k uložení odpadů či zpětnému odběru starých (kompletních) elektrospotřebičů....

24. 7. 2009 Zobrazit více

Stránka