Dnes je čtvrtek, 21. 9. 2017, 14:18:58

Počasí dnes:

21. 9. 2017

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky, na východě až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 8 až 4°C.

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA - ZMĚNY OD SOBOTY 16. 9. 2017 !!!

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA - ZMĚNY OD SOBOTY 16. 9. 2017 !!!Informace o změnách v jízdních řádech, nové jízdní řády přiloženy ke stažení či náhledu.

15. 9. 2017 Zobrazit více

Dodržujte pravidla pro pohyb psů na volném veřejném prostranství

Dodržujte pravidla pro pohyb psů na volném veřejném prostranstvívýňatek z vyhlášky

Vážení spoluobčané,

v poslední době se opět množí stížnosti na volné pobíhání psů v obci, nad kterými mají jejich majitelé jen sníženou či dokonce žádnou kontrolu.

Je znám i případ, kdy majitel psa z centra obce prostě ponechává na noc záměrně otevřenou branku, aby se pes mohl "proběhat" a vrátit dle vlastního uvážení!

Jistě jste zaznamenali i zprávy o napadení dětí psem, bohužel i s tragickými následky, pozdní lítost nezodpovědných majitelů psů již je marná.

(https://www.novinky.cz/krimi/415089-nechapeme-to-rika-majitel-psu-kteri-na-chlumecku-zabili-petileteho-chlapce.html)

K tragické události může ale dojít i např. pouhým poražením dítěte, případně dospělého člověka, nemusí vždy jít o pokousání. Nepříjemné je i pouhé očekávání co nastane, pokud k Vám utíká nezabezpečený pes. Pokouše mě? Je hodný? I toto může být traumatizující.

Tito majitelé riskují i například, že jejich pes může zavinit dopravní nehodu či být sám nějakým vozidlem sražen. Samozřejmě pak dojde i na náhrady škod v případě prokázání viny.

Nezodpovědní majitelé psů mohou být samozřejmě i postiženi za porušení vyhlášky. Na argumenty typu "Je hodný...", "No on je zvyklý se proběhnout..." nemůže a nebude brán zřetel.

Připomínáme tedy níže pravidla relevantním výňatkem z vyhlášky

platné v obci Lidice od 27. 6. 2014:

Obecně závazná vyhláška č. 6/2014 k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku na veřejných prostranstvích

Čl.5

Pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství

1. Stanovují se následná pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství:

a) Na veřejných prostranstvích v obci, vyznačených v příloze č. 1 k této obecně závazné vyhlášce je možný pohyb psů pouze na vodítku.

b) Fyzická osoba, která ma psa na veřejném prostranství pod kontrolou či dohledem je povinna uklidit psí exkrementy.

2. Zakazuje se vstupovat se psy do zařízení obce sloužící potřebám večejnosti (dětské hřiště, sportoviště, areál mateřské školy).

(Celé znění vyhlášky a přílohy jsou k dispozici v sekci Úřední deska, na odkazu níže)

e_download.php?file=data/messages/obsah434_1.pdf&original=Vyhl%C3%A1%C5%A1ka+6-2014+Lidice.pdf

Majitelům psů, kteří se o své miláčky řádně starají a správně chápou, že k radosti ze psa patří současně i zodpovědnost a starost velmi děkujeme.

Obecní úřad Lidice

2. 9. 2017 Zobrazit méně

Právě vychází Lidický zpravodaj - 9 / 2017

Právě vychází  Lidický zpravodaj - 9 / 2017Reporty, avíza na akce a informace z Vaší obce!

31. 8. 2017 Zobrazit více

První poznatky z integrace dopravy na Kladensku

První poznatky z integrace dopravy na Kladensku(společná tisková zpráva ROPID a IDSK, 30. 8. 2017)

30. 8. 2017 Zobrazit více