Andrej Babiš navštívil Lidice

Andrej Babiš navštívil Lidicereportáž, foto, video

Ve středu 1. února 2017, na základě iniciativy občanů Lidic a pozvání obce Lidice,  jsme přivítali ve složení Veronika Kellerová, Tomáš Skála, Vladimír Kovačík a Pavel Horešovský  v naší obci ministra financí a 1. vicepremiéra vlády ČR pana Andreje Babiše.

Andrej Babiš v restauraci Lidická galerie

Pan ministr nejprve navštívil restauraci Galerie Lidice, kde se v živém rozhovoru s paní majitelkou zajímal o fungování EET a o problémech drobných živnostníků.

Poté jsme se přesunuli do Oázy Lidice, kde byla velmi příjemná atmosféra, dámy z Oázy se pochlubily svými výrobky, kterými i pana ministra podarovaly  a pan Babiš všechny mile překvapil svým velkorysým darem, ze své nadace  věnoval na obnovu Oázy Lidice 300.000 Kč.

Andrej Babiš v Oáze

Dalším  bodem programu byla návštěva restaurace "Na hřišti", kde nad sklenkou dobrého piva si pan ministr  popovídal s manželi Jelínkovými o jejich zkušenostech s EET.

Samozřejmě jsme všichni společně navštívili i pietní území, kde pana ministra dojaly osudy lidických dětí.

A poslední setkání se uskutečnilo na obecním úřadě, kde pana ministra přivítala jedna z posledních přeživších  lidických žen paní Kalibová a přeživší  lidické děti paní Marie Šupíková, pan Václav Zelenka, paní Věra Čepelová, paní Libuše Čepelová a paní Veronika Rýmonová. Posledně jmenovaná přijela i ve špatných povětrnostních podmínkách až z Prahy.

Andrej Babiš se zdraví s Václavem Zelenkou, mj. bývalým starostou obce Lidice V zasedací místnosti obecního úřadu pan ministr položil všem přítomným velmi těžkou otázku: "Co si myslí o Němcích v průběhu druhé světové války, zda většina z nich fanaticky věřila Hitlerovi nebo to jenom předstírali? Na tuto otázku jsme úplnou odpověď nenalezli. Poté jsme všichni  společně diskutovali nad současnými problémy republiky .

Celá návštěva pana Babiše byla velmi příjemná a milá a za obec i za Oázu moc děkujeme za velký finanční dar.

Andrej Babiš navštívil Lidice

Veronika Kellerová

starostka obce Lidice

Prohlédněte si též videoreportáž z návštěvy pana Andreje Babiše v Lidicích

(Zdroj: ANO Bude líp / You tube, https://youtu.be/IPEzMngYjEI)

Prohlédněte si připojenou fotogalerii ZDE

Foto: archiv p. Pavla Horešovského

Editace, sestava: Bohumil Kučera

6. 2. 2017 Zobrazit méně

Rozsvícení vánočního stromu v Lidicích 2016

Rozsvícení vánočního stromu v Lidicích 2016Foto a videoreportáž z 2. prosince 2016

10. 12. 2016 Zobrazit více

Aktuální informace pro sezónu 2017 pro rybáře !

Informace pro členy MO ČRS Lidice

15. 11. 2016 Zobrazit více