Dnes je středa, 13. 12. 2017, 0:22:07

Počasí dnes:

13. 12. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, v Čechách od 600m srážky sněhové. Denní teploty 4 až 8°C, na východě zpočátku až 11°C, během odpoledne od západu ochlazování. Noční teploty 2 až -2°C.

Buštěhrad varuje před Poláky.

Varování před nepoctivci.

28. 3. 2017 Zobrazit více

Užili jsme si pochoutek ze "sousedské zabíjačky".

Užili jsme si pochoutek ze "sousedské zabíjačky".reportáž + odkaz na fotogalerii

20. 3. 2017 Zobrazit více

Autor knihy "Holocaust, Genocida a právo" profesor Michael J. Bazyler navštívil Lidice

Autor knihy "Holocaust, Genocida a právo" profesor Michael J. Bazyler navštívil LidiceNa titulní straně jeho knihy je totiž fotografie patnáctileté Marie Doležalové - Šupíkové z roku 1947, jak skládá přísahu před soudem v Německu u Norimberského procesu ...

11. 3. 2017 Zobrazit více

Andrej Babiš navštívil Lidice

Andrej Babiš navštívil Lidicereportáž, foto, video

Ve středu 1. února 2017, na základě iniciativy občanů Lidic a pozvání obce Lidice,  jsme přivítali ve složení Veronika Kellerová, Tomáš Skála, Vladimír Kovačík a Pavel Horešovský  v naší obci ministra financí a 1. vicepremiéra vlády ČR pana Andreje Babiše.

Andrej Babiš v restauraci Lidická galerie

Pan ministr nejprve navštívil restauraci Galerie Lidice, kde se v živém rozhovoru s paní majitelkou zajímal o fungování EET a o problémech drobných živnostníků.

Poté jsme se přesunuli do Oázy Lidice, kde byla velmi příjemná atmosféra, dámy z Oázy se pochlubily svými výrobky, kterými i pana ministra podarovaly  a pan Babiš všechny mile překvapil svým velkorysým darem, ze své nadace  věnoval na obnovu Oázy Lidice 300.000 Kč.

Andrej Babiš v Oáze

Dalším  bodem programu byla návštěva restaurace "Na hřišti", kde nad sklenkou dobrého piva si pan ministr  popovídal s manželi Jelínkovými o jejich zkušenostech s EET.

Samozřejmě jsme všichni společně navštívili i pietní území, kde pana ministra dojaly osudy lidických dětí.

A poslední setkání se uskutečnilo na obecním úřadě, kde pana ministra přivítala jedna z posledních přeživších  lidických žen paní Kalibová a přeživší  lidické děti paní Marie Šupíková, pan Václav Zelenka, paní Věra Čepelová, paní Libuše Čepelová a paní Veronika Rýmonová. Posledně jmenovaná přijela i ve špatných povětrnostních podmínkách až z Prahy.

Andrej Babiš se zdraví s Václavem Zelenkou, mj. bývalým starostou obce Lidice V zasedací místnosti obecního úřadu pan ministr položil všem přítomným velmi těžkou otázku: "Co si myslí o Němcích v průběhu druhé světové války, zda většina z nich fanaticky věřila Hitlerovi nebo to jenom předstírali? Na tuto otázku jsme úplnou odpověď nenalezli. Poté jsme všichni  společně diskutovali nad současnými problémy republiky .

Celá návštěva pana Babiše byla velmi příjemná a milá a za obec i za Oázu moc děkujeme za velký finanční dar.

Andrej Babiš navštívil Lidice

Veronika Kellerová

starostka obce Lidice

Prohlédněte si též videoreportáž z návštěvy pana Andreje Babiše v Lidicích