MC LIDIČKY - informace a pozvánky na duben 2017

MC LIDIČKY - informace a pozvánky na duben 2017Využijte možností mateřského centra v naší obci

31. 3. 2017 Zobrazit více

Buštěhrad varuje před Poláky.

Varování před nepoctivci.

28. 3. 2017 Zobrazit více

Užili jsme si pochoutek ze "sousedské zabíjačky".

Užili jsme si pochoutek ze "sousedské zabíjačky".reportáž + odkaz na fotogalerii

20. 3. 2017 Zobrazit více

Autor knihy "Holocaust, Genocida a právo" profesor Michael J. Bazyler navštívil Lidice

Autor knihy "Holocaust, Genocida a právo" profesor Michael J. Bazyler navštívil LidiceNa titulní straně jeho knihy je totiž fotografie patnáctileté Marie Doležalové - Šupíkové z roku 1947, jak skládá přísahu před soudem v Německu u Norimberského procesu ...

11. 3. 2017 Zobrazit více

Andrej Babiš navštívil Lidice

Andrej Babiš navštívil Lidicereportáž, foto, video

Ve středu 1. února 2017, na základě iniciativy občanů Lidic a pozvání obce Lidice,  jsme přivítali ve složení Veronika Kellerová, Tomáš Skála, Vladimír Kovačík a Pavel Horešovský  v naší obci ministra financí a 1. vicepremiéra vlády ČR pana Andreje Babiše.

Andrej Babiš v restauraci Lidická galerie

Pan ministr nejprve navštívil restauraci Galerie Lidice, kde se v živém rozhovoru s paní majitelkou zajímal o fungování EET a o problémech drobných živnostníků.

Poté jsme se přesunuli do Oázy Lidice, kde byla velmi příjemná atmosféra, dámy z Oázy se pochlubily svými výrobky, kterými i pana ministra podarovaly  a pan Babiš všechny mile překvapil svým velkorysým darem, ze své nadace  věnoval na obnovu Oázy Lidice 300.000 Kč.

Andrej Babiš v Oáze

Dalším  bodem programu byla návštěva restaurace "Na hřišti", kde nad sklenkou dobrého piva si pan ministr  popovídal s manželi Jelínkovými o jejich zkušenostech s EET.

Samozřejmě jsme všichni společně navštívili i pietní území, kde pana ministra dojaly osudy lidických dětí.

A poslední setkání se uskutečnilo na obecním úřadě, kde pana ministra přivítala jedna z posledních přeživších  lidických žen paní Kalibová a přeživší  lidické děti paní Marie Šupíková, pan Václav Zelenka, paní Věra Čepelová, paní Libuše Čepelová a paní Veronika Rýmonová. Posledně jmenovaná přijela i ve špatných povětrnostních podmínkách až z Prahy.

Andrej Babiš se zdraví s Václavem Zelenkou, mj. bývalým starostou obce Lidice V zasedací místnosti obecního úřadu pan ministr položil všem přítomným velmi těžkou otázku: "Co si myslí o Němcích v průběhu druhé světové války, zda většina z nich fanaticky věřila Hitlerovi nebo to jenom předstírali? Na tuto otázku jsme úplnou odpověď nenalezli. Poté jsme všichni  společně diskutovali nad současnými problémy republiky .

Celá návštěva pana Babiše byla velmi příjemná a milá a za obec i za Oázu moc děkujeme za velký finanční dar.

Andrej Babiš navštívil Lidice

Veronika Kellerová

starostka obce Lidice

Prohlédněte si též videoreportáž z návštěvy pana Andreje Babiše v Lidicích