Právě vychází Lidický zpravodaj - 6 / 2017

Právě vychází  Lidický zpravodaj - 6 / 2017Reporty, avíza na akce a informace z Vaší obce!

26. 5. 2017 Zobrazit více

Ochrana zvířat při sklizni a sečích

Státní zemědělský intervenční fond informuje

22. 5. 2017 Zobrazit více

Zahradní kompostér ZDARMA, máte o něj zájem? (doplněno o možnost elektronického požadavku)!

Zahradní kompostér ZDARMA, máte o něj zájem? (doplněno o možnost elektronického požadavku)!Anketa - zájem a výběr varianty (velikosti) kompostéru

Obec Lidice dlouhodobě usiluje o zavedení kvalitního systému nakládání s komunálním odpadem, který by zaručoval ekonomickou i ekologickou únosnost jeho likvidace. Jelikož biologicky rozložitelný odpad tvoří významné procento (až 60 %) z celkového komunálního odpadu, který končí v popelnicích a následně na skládce, rozhodli jsme se dále podporovat systém DOMÁCÍHO KOMPOSTOVÁNÍ.

Rádi bychom každému zájemci poskytli zcela ZDARMA kvalitní domácí kompostér, který bude zakoupen z finančních prostředků z EU. K tomuto však potřebujeme zjistit Váš zájem o tyto kompostéry.

Kompostér
Ideální pomocník při kompostování. V kompostéru můžete už během jediné sezóny získat kvalitní kompost. Bioodpad v něm nepáchne a kompostér působí esteticky.

Suroviny vhodné do kompostu:
Zbytky rostlin, plevele, květy, bramborové slupky, listí, posekaná tráva, rozdrcené dřevo, piliny, hobliny, kuchyňský odpad (káva, skořápky, slupky, kůstky, zbytky jídel), zemina z květin, trus a podestýlka drobných zvířat (kromě psů a koček), exkrementy hospodářských zvířat (omezené množství), sláma a jiné sklizené zbytky, popel z dřeva, novinový papír, karton, kůra stromů, hadry z přírodních tkanin.

Žádáme o vyplnění ankety nejpozději do 31.5.2017, je to z důvodu splnění termínu, ve kterém musí být podána žádost o dotaci.

ANKETNÍ LIST KE STAŽENÍ ZDE

ANKETA K VYPLNĚNÍ ELEKTRONICKY ZDE

Souběžně byly do všech domů anketní lístky i fyzicky rozneseny, možnosti výše tedy slouží jako záložní pro případy ztracených či případně nedoručených lístků či pohodlnější vyplnění požadavku "přes počítač"!

Vyplněné lístky je nutno doručit na obecní úřad v Lidicích či vyplnit a odeslat elektronicky do maximálně 31. 5. 2017

OZ Lidice

Veronika Kellerová

Bohumil Kučera