Dnes je středa, 13. 12. 2017, 0:29:23

Počasí dnes:

13. 12. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, v Čechách od 600m srážky sněhové. Denní teploty 4 až 8°C, na východě zpočátku až 11°C, během odpoledne od západu ochlazování. Noční teploty 2 až -2°C.

OÚ Lidice - středa 13. 12. 2017 zavřeno, z důvodů školení

informace pro občany.

7. 12. 2017

Děti z MŠ Lidice a Junáci z Buštěhradu potěšili zpěvem při rozsvícení vánočního stromu v Lidicíh

Děti z MŠ Lidice a Junáci z Buštěhradu potěšili zpěvem při rozsvícení vánočního stromu v Lidicíhfoto, video

Ani jsme se nenadáli a z listopadu je prosinec, pravý čas pro slavnostní rozsvícení našeho, lidického, vánočního stromu.

Svařáčkem a čajem provoněný podvečer, svíčky, klid a pohoda, jaký kontrast ke shonu a stresům z pracovního týdne, který předvánočnímu setkání občanů a návštěvníků předcházel.

Starosta obce Veronika Kellerovná tradičně rekapitulovala uplynulý rok, vzpoměla úspěchů, ale i občanů, kteří již s námi nemohou být ale samozřejmě máme radost z občánků nových. (projev je součástí videoreportu)

Starostka obce Lidice Veronika Kellerová

Následoval hlavní program v podání nacvičeného programu dětí z Mateřské školky v Lidicích, které podpořila pěvkyně Marta Hanfová, za doprovodu Martina Fily a Ondřeje Nováka.

Pěvkyně Marta Hanfová a děti z MŠ Lidice

Tomáš Skála poděkoval přítomným a vyzval ke slavnostnímu rozsvícení stromu v Malém parku. Tam měl svůj pěvecký vánoční program připravený oddíl skautů, pod vedením a za kytarového doprovodu Ondry Horkého. A většina přítomných se přidala.

Vystoupení skautů

Pohodově naladěni jsme si prohlédli nabídku stánků a hlavně došlo na prodej krásných výrobků dětí z mateřské školy. To byla dobrá investice, ty mají cenu největší.

K r á s n é    v á n o c e !

Poslechněte si ještě jednou krásné vystoupení dětí, videoreportáž ZDE

Prohlédněte si fotografie ZDE.

Text, video: Bohumil Kučera - OZ Lidice

Foto: Tomáš Kühnel

3. 12. 2017 Zobrazit méně

Právě vychází Lidický zpravodaj - 12 / 2017

Právě vychází  Lidický zpravodaj - 12 / 2017Reporty, avíza na akce a informace z Vaší obce!

3. 12. 2017 Zobrazit více

Do školy s Pražskou integrovanou dopravou + informace doprava Lidice - ZŠ Buštěhrad

Do školy s Pražskou integrovanou dopravou + informace doprava Lidice - ZŠ BuštěhradAKTUÁLNÍ INFORMACE O ZMĚNĚ ZASTÁVKY 24.října - 8. prosince 2017 !!! Informace pro děti a rodiče

27. 11. 2017 Zobrazit více