Lidický pohár putuje do Unhoště.

Lidický pohár putuje do Unhoště.Reportáž z tisku

15. 6. 2018 Zobrazit více

Uplynulo dlouhých 76 let od vyhlazení obce Lidice nacistickými zločinci

Uplynulo dlouhých 76 let od vyhlazení obce Lidice nacistickými zločinciFotoreportáž z pietní vzpomínky na oběti nacistického běsnění

V neděli, 10. června 2018, uplynulo již 76 let od události, která otřásla svou brutalitou a bezcitností celým světem. Nacistické vražedné komando přepadlo nevinné obyvatele malé středočeské obce Lidice. Muži byli povražděni na zahradě Horákova statku, ženy a děti byly násilně odvlečeny do kladenského Gymnázia, mnoho z nich bylo dříve či později též zavražděno či nepřežilo válečné útrapy v koncentračních táborech. Zločiny na bezbranných dětech, to je asi vůbec to nejhorší, čeho se může člověk dopustit. Neospravedlnitelné, neodpustitelné...nepochopitelné.

Obec byla vykradena a srovnána se zemí.  Se záměrem demonstrativního vymazání z map a pamětí lidí. K zastrašení národa. To se ale nestalo, naopak. Již v roce tragédie se ve světě vzedmulo hnutí "Lidice Shall live" ... "Lidice budou žít". A tak se i stalo. I proto jsme si mohli připomenout nejčernější dny historie našeho národa. Po 76 letech je vzpomínka živá, i díky pamětníkům, jejich řady řídnou. Patří jim velký dík za celoživotní úsilí o uchování památky lidických obětí a je na nás, abychom jim pomohli ze všech sil zachovat památku nevinných obětí ze "starých Lidic" ...

Pietní vzpomínka

FOTOREPORTÁŽ Z PIETNÍ VZPOMÍNKY SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE

Na Lidice se ale vzpomíná a mají podporu i ve světě, dva pozdravy nám přišly z daleké Havany a Brazílie.

pozdravy ze světaPozdrav z Brazílie​​​​​​​

Text, foto Bohumil Kučera

11. 6. 2018 Zobrazit méně

Jízdní řády linky číslo 322 platné OD  10.6.2018

Jízdní řády linky číslo 322 platné OD  10.6.2018Jízdní řády jsou dotčené výlukou z důvodu
probíhající částečné uzavírky silnice I/61 u Hřebče a Buštěhradu a jsou v nich zanesené změny spojené s otevřením
OC v Tuchoměřicích - THE PRAGUE OUTLETS TUCHOMĚŘICE

8. 6. 2018 Zobrazit více

Odstávka vody 29. 5. 2018

informace pro občany

29. 5. 2018 Zobrazit více

Průjezd obcí Hřebeč dočasně znemožněn (až do 30. 6. 2018).

Stanovení přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích

11. 5. 2018 Zobrazit více