Česká pošta - pobočka Lidice / aktuální otevírací doba

Česká pošta - pobočka Lidice / aktuální otevírací dobaInformace pro občany a zákazníky

15. 8. 2018 Zobrazit více

Pozor na nebezpečný strom na Pietním úzení

Pozor na nebezpečný strom na Pietním úzeníInformace PL pro občany a návštěvníky

14. 8. 2018 Zobrazit více

Smogová situace ve Středočeském kraji

Informace pro občany

13. 8. 2018 Zobrazit více

Lidický pohár putuje do Unhoště.

Lidický pohár putuje do Unhoště.Reportáž z tisku

15. 6. 2018 Zobrazit více

Uplynulo dlouhých 76 let od vyhlazení obce Lidice nacistickými zločinci

Uplynulo dlouhých 76 let od vyhlazení obce Lidice nacistickými zločinciFotoreportáž z pietní vzpomínky na oběti nacistického běsnění

V neděli, 10. června 2018, uplynulo již 76 let od události, která otřásla svou brutalitou a bezcitností celým světem. Nacistické vražedné komando přepadlo nevinné obyvatele malé středočeské obce Lidice. Muži byli povražděni na zahradě Horákova statku, ženy a děti byly násilně odvlečeny do kladenského Gymnázia, mnoho z nich bylo dříve či později též zavražděno či nepřežilo válečné útrapy v koncentračních táborech. Zločiny na bezbranných dětech, to je asi vůbec to nejhorší, čeho se může člověk dopustit. Neospravedlnitelné, neodpustitelné...nepochopitelné.

Obec byla vykradena a srovnána se zemí.  Se záměrem demonstrativního vymazání z map a pamětí lidí. K zastrašení národa. To se ale nestalo, naopak. Již v roce tragédie se ve světě vzedmulo hnutí "Lidice Shall live" ... "Lidice budou žít". A tak se i stalo. I proto jsme si mohli připomenout nejčernější dny historie našeho národa. Po 76 letech je vzpomínka živá, i díky pamětníkům, jejich řady řídnou. Patří jim velký dík za celoživotní úsilí o uchování památky lidických obětí a je na nás, abychom jim pomohli ze všech sil zachovat památku nevinných obětí ze "starých Lidic" ...

Pietní vzpomínka

FOTOREPORTÁŽ Z PIETNÍ VZPOMÍNKY SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE

Na Lidice se ale vzpomíná a mají podporu i ve světě, dva pozdravy nám přišly z daleké Havany a Brazílie.

pozdravy ze světaPozdrav z Brazílie​​​​​​​

Text, foto Bohumil Kučera

11. 6. 2018 Zobrazit méně

Jízdní řády linky číslo 322 platné OD  10.6.2018