Český statistický úřad organizuje od 2. února do 26. května 2019 šetření o životních podmínkách domácností ČR.

Informace pro občany

Český statistický úřad organizuje šetření o životních podmínkách domácností ČR. Smyslem tohoto zjištóvání je získat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel v celkem 34 evropských zemí.

Vlastní šetření proběhne v době od 2. února do 26. května 2019 prostřednictvím speciálně vyškolených tazatalů.

Terénní pracovnící se budou prokazovat průkazem tazatel a příslušným pověřením, které je ve spojení s občanským průkazem opravňují k provedení šetření, popř. průkazem zaměstnance ČSÚ.

Ve všech fázích zpracování je zaručena anonymita zjištěných údajů a získaná data jsou důsledně chráněna. Český statistický úřad plně respektuje nový evropský právní rámec ochrany osobních údajů (GDPR). Všichni pracovníci ČSÚ jsou navíc podle zákona č.89/1995 Sb., o státní statistické službě, vázáni mlčenlivostí.

Případné dotazy vám zodpoví pracovník krajské správy ČSÚ pověřený řízením šetření Životní podmínky 2019 na tel. č. 731 439 298, 274 053 195

Vytvořeno: 5. 2. 2019
Poslední aktualizace: 5. 2. 2019 19:23