Adresa
10. června 1942 čp. 161
273 54 Lidice
+420 312 253 083
obec@obec-lidice.cz
Pan Höhne během své návštěvy Lidic navštívil také Obecní úřad Lidice, kde byl přivítán starostkou obce Veronikou Kellerovou, zastupitelkami paní Monikou Vaňhovou a Hanou Kohoutovou. Za přeživší občany Lidic byli přítomni paní Marie Šupíková a pan Pavel Horešovský. Přivítání se zúčastnil též pan Ančo Marinov z Památníku Lidice.
Určitě stojí za zmínku i zajímavost, že pan místostarosta Höhne je velký sportovec, přijel totiž na kole do Lidic přímo z Berlína, aby zde mohl vysadit keřík růží v Růžovém sadu.
(Berlín - Lidice cca 380 km nejkratší cestou, na kole po vhodné trase 500km ! - pozn. redakce)
Z radnice zamířil pan Höhne za doprovodu lidických na prohlídku muzea, kde mu vše podstatné osobně vysvětlila a ukázala paní Šupíková. Pohnutá historie Lidic pana místostarostu hluboce zasáhla a dojala.
Všichni jsme byli rádi, že jsme se s panem místostarostou osobně mohli poznat a ukázat mu naši obec, Růžový sad, muzeum a pietní území starých Lidic.
Prohlédněte si malou fotogalerii níže.
Závěrem doporučuji navšívit webové stránky Berlína - Reineckendorfu
Text: Veronika Kellerová a Bohumil Kučera
Foto: Pavel Horešovský, Výběr a editace: Bohumil Kučera