Svatomartinský lampionový průvod se vydařil

Videoreportáž

Ve středu 10. listopadu se konal historicky první lidický

Svatomartinský lampionový průvod ke Dni válečných veteránů.

Věříme, že vzniká nová tradice, která zejména nejmenší naše občany zaujme a přirozeně posílí jejich vztah k rodné obci a tradicím i úctě k obětem válečných konfliktů i vojenských misí. Těší nás, že došlo na další opravdu dobrou spolupráci pořadatelů, těmi hlavními byli Obec Lidice, MC Lidičky a samozřejmě Památník Lidice.

Účastníky přivítala starostka obce Veronika Kellerová a PhDr. Eduardu Stehlíkovi si dovolíme poděkovat za krátký projev i další komentovaný doprovod průvodu k památníku obětí 1. světové války, kde byl položen věnec. Průvod dáe prošel okolo hrobu lidicých mužů a sousoší zavražděných lidických dětí a byl zakončený v prostoru glorietu.

Následně se ale účastníci měli možnost občerstvit a setkat na pár slov před budovou Obecního úřadu v Lidicích.

Poděkování samozřejmě patří i mnoha dalším lidem, kteří pro děti připravili odpolední dílničku, připravili trasu a pomohli s další organizací či zajistili občerstvení.

Prohlédněte si krátký videosestřih (Zdroj: Památník Lidice)

A za rok nashledanou!