Registrujte si emailový informační servis

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Žádáme majitele psů o důsledné dodržování úklidu exkrementů na veřejných místech v obci

Žádost na majitele pejsků

Vážení spoluobčané, majitelé pejsků.

Opět se množí stížnosti na neuklizené psí exkrementy na obecních plochách v Lidicích.

Jde zejména o prostory v bezprostřední blízkosti či v okolí před ploty soukromých pozemků.

Důrazná a oprávněná stížnost přišla zejména z oblasti mezi ulicemi Starosty Hejmy / Oradourská.

Obec pejskařům poskytuje dostatek materiálu k úklidu, sáčky s kartonovou lopatkou i odpadkové koše jsou k dispozici (podotýkáme, není to naše povinnost, ale chceme situaci a pořádku na obecních plochách dlouhodobě pomáhat).

zásobníky na sáčky

Je jasné, že svůj díl vykonají i například volně se pohybující kočky, tam je to s řešením obtížnější.

Samozřejmě víme, že se obcí pohybují i mimolidičtí pejskaři... to je prostě již na zodpovědnosti každého jedince.

Mějte prosím ohled, je to samozřejmě otázka estetiky obce, ale třebas i hygieny. Na plochách si mohu hrát i děti často a je to pak nepříjemné.

Děkujeme za pochopení.

OÚ Lidice.