Víceúčelové hřiště a jeho provoz

Víceúčelové hřiště a jeho provozInformace pro občany

11. 10. 2018 Zobrazit více

Poděkování voličům

Poděkování voličůmSlovo starostky obce

9. 10. 2018 Zobrazit více

Volby do zastupitelstev obcí 2018 / Lidice

Volby do zastupitelstev obcí 2018 / LidiceKonečné výsledky + zápis o výsledku

Volby do lidického zastupitelstva

Za velmi hezkého počasí proběhly v tradiční české volební dny, tedy v pátek a v sobotu (5. a 6. října 2018), volby do místního zastupitelstva. Pokud máme být upřímní, ani jsme nečekali nějakou velkou volební účast, protože kandidovala pouze jedna strana (a navíc bylo to hezké počasí). Byli jsme proto příjemně překvapeni konečným číslem: 59,6 %. Platných volebních lístků bylo ale o 11 méně, takže můžeme říci, že o složení nového zastupitelstva rozhodlo 57 % oprávněných voličů.

Lidický volič mohl vybírat z celkem osmi kandidátů, ze kterých se vytvoří sedmičlenné zastupitelstvo. Voliči se rozdělili zhruba na poloviny – jedna z nich zaškrtla celou stranu, druhá polovina preferovala křížkování jednotlivých kandidátů. Ale i tak dopadly volby v Lidicích kladně pro prvních sedm z kandidátky „Sdružení nezávislých Lidice“: Veronika Kellerová, Tomáš Skála, Ing. Monika Vaňhová, MBA, Miroslav Ramba, Hana Kohoutová, Michaela Klapalová a Bohumil Kučera. Mgr. Irena Přibylová zůstává jako náhradník. Gratulujeme.

Nezlobte se na nás, prosím, že jsme na vás dost nekompromisně vyžadovali překládání průkazů totožnosti, ale ukládá nám to zákon a zpřísňují se také náhodné kontroly naší práce. My vás většinou známe, takže je to spíše o dohlédnutí na platnost vašich průkazů. Například se při posledních třech volbách stalo, že někdo z vás předložil propadlou „občanku“.

Jinak vám děkujeme za vaši návštěvu ve volební místnosti, s některými z vás jsme se viděli i u vás doma, kam jsme dorazili s přenosnou urnou. Budeme se těšit zase někdy příště … což bude v příštím roce při volbách do Evropského parlamentu.

Volební komise: Miloslava Fricová, Dagmar Šauerová, Dana Tmejová, Dana Vykoukalová, Marek Veselý a zapisovatelka Martina Toulcová.

• ZÁPIS O VÝSLEDKU VOLEB DO ZASTUPITELSTVA OBCE > ZDE

Text: Marek Veselý

Oficiální výsledky za volební okrsek Lidice ZDE (www.volby.cz)

Alternativní zdroj ZDE (www.idnes.cz)

V obou systémech je samozřejmě možné naézt i výsledky voleb v dalších obcích a městech.

Bohumil Kučera

6. 10. 2018 Zobrazit méně

Lidický okruh 2018 se vydařil

Lidický okruh 2018 se vydařilReportáže, fotografie a ohlasy z tradičního setkání auto-moto veteránů

18. 9. 2018 Zobrazit více

Česká pošta - pobočka Lidice / aktuální otevírací doba

Česká pošta - pobočka Lidice / aktuální otevírací dobaInformace pro občany a zákazníky

15. 8. 2018 Zobrazit více

Smogová situace ve Středočeském kraji

Informace pro občany

13. 8. 2018 Zobrazit více

Lidický pohár putuje do Unhoště.

Lidický pohár putuje do Unhoště.Reportáž z tisku

15. 6. 2018 Zobrazit více

Uplynulo dlouhých 76 let od vyhlazení obce Lidice nacistickými zločinci

Uplynulo dlouhých 76 let od vyhlazení obce Lidice nacistickými zločinciFotoreportáž z pietní vzpomínky na oběti nacistického běsnění