Registrujte si emailový informační servis

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Zaměstnanci Památníku Lidice na Mayrovce

Dne 18. května 2010 navštívili zaměstnanci Památníku Lidice a zástupce lidických dětí Pavel Horešovský hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích u Kladna

Zaměstnanci Památníku Lidice na Mayrovce
Dne 18. května 2010 navštívili zaměstnanci Památníku Lidice a zástupce lidických dětí Pavel Horešovský hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích u Kladna. V kladenských dolech pracovali někteří z popravených lidických mužů, což přímo v  areálu skanzenu Mayrau připomíná pomník s jejich jmény. Expozice hornické skanzenu se věnuje historii těžby černého uhlí na Kladensku. Autentická atmosféra areálu je podpořena tím, že návštěvníci absolvují během prohlídky stejnou cestu, kterou denně procházeli horníci na šachty. Kurátor sbírek skanzenu Tomáš Voldráb provedl pracovníky Památníku Lidice řetízkovou šatnou, lampovnou, štolu s důlními chodbami, expozicí zkamenělin (kde je vystaven například vzácný přírodní koks), expozicí báňského záchranářství a důlního měřičství a dalšími místy jako je těžní jáma a původní strojovny s těžními stroji vyrobenými na počátku dvacátého století a dosud plně funkčními. V celém areálu jsou navíc umístěna díla výtvarných umělců (mimo jiné také sochy Kurta Gebauera) inspirovaná industriální architekturou.

FOTOGALERIE - Památník Lidice (odkaz)

Autor textu: Pavel Horešovský

Administrace: Bohumil Kučera