Zveme příznivce k podpoře našeho týmu Sokol Lidice v následujících duelech.

• Nejbližší utkání je ve Velvarech a koná v neděli 28. dubna 2024 od 17 hodin.
  • V Lidicích se náš tým utká s Tuchlovicemi B o týden později, v sobotu 4. 5. 2024 od 17 hodin.

Výsledky:

Lidice - Brandýsek 2:1 (pen. 5:4) / Kladenský deník k duelu uvedlLidice mají další cennou výhru. V brance Brandýska si přitom odbyl premiéru brankář Jaroslav Tesař, kdysi ligový strážce svatyně Kladna, kde působil se svým sobotním protihráčem Janem Procházkou. Utkání bylo opravdu vyrovnané a vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. Šance byly na obou stranách, ale brankaři byli téměř nepřekonatelní. Domácí Hlavatý zlikvidoval skvělými reflexními zákroky šance Scandamarreho a Porazila. Jediný kdo ho překonal byl ve 30. minutě Dermek krásnou ránou na zadní tyč po nakrátko rozehraném rohu. Hosté už se nejspíš viděli v kabině, když ve 45. minutě nechali po rohu úplně volného Bratičáka a ten se nemýlil. Druhá půle byla opět o brankářích a útočnících, kteří nezachovávali v zakončení takový klid jako brankáři při jejich zneškodňování. Nakonec se došlo až do penalt, které rozhodl v páté sérii kapitán hostů Hink, který jako jediný ze všech střelců neproměnil.

Kročehlavy - Lidice 3:1 (20. kolo OP, 14. 4. 2024) - komenář Kladenského deníku ZDE

Lidice - Olovnice 3:0 (19. kolo OP, 6. 4. 2024)

V povedeném utkání se zaskvěl hattrickem matador, exligista Jan Procházka

Jedomělice - Lidice 3:0 kontumačně (18. kolo OP, 31. 3. 2024)

Bohužel kontumační prohra. Vzhledem k marodce tým neměl dostatečný počet hráčů. Žáosti o přeložení utkání soupeř nevyhověl.

Lidice - Černuc 2:5 (17. kolo OP, 24. 3. 2024) - komentář Kladenského deníku ke kompletnímu 17. kolu ZDE

Z utkání Lidice - Černuc

21. 11. 2023

V sobotu 11. 11. 2023, symbolicky, na Svatého Martina, zakončili fotbalisté Sokola Lidice podzimní část Okresního přeboru výhrou nad Slavojem Pozdeň. Postarali se tak asi nejlepším výkonem za poslední dobu o překvapení kola.

Jelikož Slavoj Černuc nebodoval, prohrál se Smečnem (vysoko 1:9!) Lidičtí opustili dno tabulky. Na další body si ale musíme počkat do jarní části soutěže. Příznivcům děkujeme za podporu, ne vždy se dařilo, ale hlavní je, že fotbal v Lidicích je a baví.

Komentář Kladenského deníku k utkání:  Okres v polovině: kralují Jedo, derby pro Velvary, překvapení kola patří Lidicím

Pozdeň - Lidice 1:4 (0:2)

Tohle se nečekalo, Lidice se chytily po sérii proher na hřišti Pozdně, která hrála na podzim velmi slušně. Jenže po půlhodině hry její obrana darovala hostům vedení – ze sóla se trefil jeden z hrdinů utkání Patrik Levý - 0:1. Krátce na to padající listí vyškrábl velmi dobrý brankář Lidic Hlavatý (přišel z Vinařic) a hlavička P. Štěpánka jen o kousek minula tyč. Ve 38. minutě zchladil nápor domácích Procházka, jemuž nabil Levý a ex-ligista pálil z otočky k tyčce.

Těsně před poločasem zachránil gólman Pozdně nohou další šanci a ve druhé části Pozdeň s čerstvými hráči šlápla na plynový pedál. Sihelu však fantasticky vychytal Hlavatý, nekrytý Sachl mířil jen do tyče, z protiútoku opět skvěle vyběhl pozdeňský gólman Košta.

V 69. min. dostal Petržílka balon mezi stopery a prolomil domácí prokletí - 1:2. Deset minut před koncem prošel mladíček Sihela přes půl hřiště, ale zase mířil jen do brankaře Hlavatého, jenž tak korunoval svůj výkon. Naopak na druhé straně Levý a pak ještě trefil Pavelka, podle domácích z ofsajdu, jenž ale nic neřešil. „I tak podzim nakonec bereme jako dobrý,“ mínil domácí Oldřich Štěpánek a zápas s Lidicemi shrnul takto: „Proti deseti bránícím hráčům jsme toho pohříchu vymysleli sakra málo. Chybělo víc pohybu a hlavně nahrávka, ač na mokrém trávníku je to samozřejmě těžší. Většinu času jsme měli míč, ale šance bída, oboustranně jen pár ran zpoza vápna,“ hodnotil.

Hostující kouč Jaroslav Topka byl rád, že Lidice zabraly aspoň v posledním kole. „Kluci poctivě a dobře bránili a využili tři čtvrtě šancí, což se vždycky nepovede. Dobře zachytal Honza Hlavatý, umí i nohama,“ chválil Topka brankáře.

A že Lidicím dál vážně hrozí sestup? „Asi jo, tak půjdeme do třetí třídy. Uvidíme, co se bude dít. Sám bych navrhl spíš to, aby hrály mezi sebou kluby z Kladenska a naopak ty ze Slánska měly svou skupinu. Přibylo by derby, chodilo by víc lidí,“ myslí si Jaroslav Topka.

5. 11. 2023

V sobotu 4. 11. 2023 se Sokol Lidice utkal s týmem Družce. Dvěma rychlými brankami Kořínka a Čermáka jsme již v 8. minutě prohrávali 0:2 a ve 20. minutě Kořínek zvýšil o další hit. Naději vykřesal v 37. minutě Pavelka. Ve druhé půli soupeř ale dále dominoval a Linc a Čurva skórovali a bylo již 1:5. Poslední gól ale vstřelili lidičtí, Jan Přerovský korigoval na 2:5. Podrobnosti ZDE (fotbal.cz)

25. 10. 2023

V sobotu 21. 10. 2023 zajížděl Sokol Lidice do Hrdlíva. Sehrál se velmi důležitý duel s týmem, který je "na dostřel"., Hrdlív byl o pouhé 2 body před Lidicemi. Bohužel jsme neuspěli a prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1 ...