Menu
Obec Lidice
Lidice

Chystáte se na jarní úpravy zahrad a živých plotů svých pozemků?

Výzva

Spoluobčané, zvolna se blíží jaro a s ním i první zahradní práce a údržby. Chtěli bychom Vás, kteří máte své zahrady ohraničeny směrem do veřejného prostoru, požádat, abyste zkontrolovali přesahy keřů ze svých pozemků. Často se stává, že ploty jsou přerostlé do ulice, již evidentně mimo Vaše pozemky, nad veřejné chodníky. Ty jsou již majetkem obce Lidice, ale hlavně by měly sloužit bezpečnému pohybu chodců, často i například maminek s kočárky či houfu dětí z naší školy na vycházce. Z ilustračního obrázku níže je zřetelné, co je ještě správně a co již ne.

Respektujte prosím půdorysy Vašich a ostatních pozemků

Děkujeme předem za vstřícné a nesobecké pochopení situace a úpravu keřů do přijatelné podoby a rozměrů přesně respektujících hranice obecních pozemků. Zejména tam kde jsou veřejností využívané chodníky. Ani Vám by se nelíbilo, kdyby obecní či sousedův keř či stavba zabírala či přečnívala na Vás pozemek.

Samozřejmě, hustý živý plot silný 1,5 m je možný, ale realizujte jej, prosíme, na úkor svých pozemků.

ploty OU Lidice

Datum vložení: 1. 5. 2023 21:22
Datum poslední aktualizace: 1. 5. 2023 21:22
Autor: Bohumil Kučera