Děti z MŠ Lidice a Junáci z Buštěhradu potěšili zpěvem při rozsvícení vánočního stromu v Lidicíh

foto, video

Ani jsme se nenadáli a z listopadu je prosinec, pravý čas pro slavnostní rozsvícení našeho, lidického, vánočního stromu.

Svařáčkem a čajem provoněný podvečer, svíčky, klid a pohoda, jaký kontrast ke shonu a stresům z pracovního týdne, který předvánočnímu setkání občanů a návštěvníků předcházel.

Starosta obce Veronika Kellerovná tradičně rekapitulovala uplynulý rok, vzpoměla úspěchů, ale i občanů, kteří již s námi nemohou být ale samozřejmě máme radost z občánků nových. (projev je součástí videoreportu)

Starostka obce Lidice Veronika Kellerová

Následoval hlavní program v podání nacvičeného programu dětí z Mateřské školky v Lidicích, které podpořila pěvkyně Marta Hanfová, za doprovodu Martina Fily a Ondřeje Nováka.

Pěvkyně Marta Hanfová a děti z MŠ Lidice

Tomáš Skála poděkoval přítomným a vyzval ke slavnostnímu rozsvícení stromu v Malém parku. Tam měl svůj pěvecký vánoční program připravený oddíl skautů, pod vedením a za kytarového doprovodu Ondry Horkého. A většina přítomných se přidala.

Vystoupení skautů

Pohodově naladěni jsme si prohlédli nabídku stánků a hlavně došlo na prodej krásných výrobků dětí z mateřské školy. To byla dobrá investice, ty mají cenu největší.

K r á s n é    v á n o c e !

Poslechněte si ještě jednou krásné vystoupení dětí, videoreportáž ZDE

Prohlédněte si fotografie ZDE.

Text, video: Bohumil Kučera - OZ Lidice

Foto: Tomáš Kühnel