Oslavy 100. let vzniku republiky

reportáž

I naše obec se připojila k oslavám 100 let vzniku republiky. V pozdním odpoledni 25. října jsme se ve velkém počtu občanů sešli v parku před obecním úřadem, kde jsme odhalili mozaiku, kterou nám k tomuto významnému jubileu věnovali občané britského města Stoke onTrent. V tomto městě vzniklo v roce 1942 díky siru Barnettu Strossovi hnutí Lidice Shall Live a také finanční sbírka na obnovu obce Lidice. Mozaika představuje zmar a zničení obce Lidice nacisty a následně obnovení a život v nových Lidicích. Odhalení mozaiky se ujali britský velvyslanec Nick Archer a manželé Cheryl a Alan Gerrard.

Odhalení mozaiky

Program zahájil ženský pěvecký sbor Smetana zpěvem české hymny a samozřejmě nemohli chybět ani naše děti z mateřské školky, které svým pěveckým výkonem opět potvrdily, jak jsou neuvěřitelně šikovné. Také jsme se připojili k sázení Stromu republiky a v parku jsme vysadili lípu, český národní strom. A velký úspěch měl i Dort republiky, který v národních barvách upekla paní Radka Novotná.

Dort republiky

Všem moc chutnal! Po krájení dortu a posilněni skvělým občerstvení od paní kuchařky ze školky jsme se vydali položit kytici k Pomníku padlých v I.světové válce. A na bezpečnou cestu nám svítily děti se svými lampiony. Velký dík za pomoc při organizaci patří Lubě Hédlové, Renatě Hanzlíkové, zaměstnancům Mš Lidice , buštěhradským Junákům z oddílu Stráž Lidic a také kolegů a kolegyním z obecního úřadu.

Úžasnou atmosféru večera zachytil ve své fotoreportáži pan Jiří Hýbl.