Registrujte si emailový informační servis

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Pavel Horešovský převzal Cenu hejtmanky za rok 2021

Slavnostní předání cen pro osobnosti spjaté s naším krajem se předávaly z rukou hejtmanky Petry Peckové ve čtvrtek 24. března v kutnohorské galerii Středočeského kraje

V kutnohorské Galerii Středočeského kraje se včera předávaly Ceny hejtmanky za rok 2021. Jde o ocenění pro osobnosti, které jsou spjaté se Středočeským krajem a jejich činnost, čin nebo dílo je něčím mimořádné.

Ceny obdrželo 8 osobností za počiny v různých kategoriích. Jedním z oceněných byl i náš lidický spoluobčan Pavel Horešovský, v kategorii "Vzdělávání".

Pan Pavel Horešovský, který je nejmladším přeživším lidickým dítětem, se aktivně zapojuje do dění v obci Lidice. Zapojuje se do organizace pietních aktů, účastní se besed pořádaných lidickým památníkem, je místopředsedou spolku Lidice Memory. Svým působením hájí pravdivý výklad lidické historie a předává odkaz Lidic dalším generacím.

• Dopis hejtmanky Petry Peckové panu Pavlu Horešovskému ZDE
  • Reportáž "Petra Pecková udělila Ceny hejtmanky Středočeského kraje" ZDE (Zdroj: Středočeský kraj)

Pane Horešovský, dovolíme si Vám k ocenění pogratulovat a současně za Vaši celoživotní práci na odkazu Lidic poděkovat, velmi si Vaší činnosti a aktivity považujeme!

S úctou  zastupitelé obce Lidice

Vytvořeno: 25. 3. 2022