Starosta a zastupitelé obce přijali 13. listopadu 2009 návštěvu z řeských měst Distomo a Kalavryta

Starosta obce JUDr. Josef Klíma a vybraní zastupitelé přijali delegaci v čele s paní Georgiou Daldaki...

Vzácní hosté, delegace representující řecká města Distomo a Kalavryta, v čele s paní Georgiou Dalkaki diskutovala s představiteli obce i zástupci Památnku Lidice. Společně byly položeny k uctění památky zavražděných lidických občanů věnce se signaturou měst Distomo, Kalavryta, Athény a Riga´s Charta.

Delegace samozřejmě navštívila působivé expozice Památníku Lidice.

V měsící prosinci by se měli zástupci Lidic zúčastnit pietních aktů a Řecku, kam byli recipročně pozváni organizací Riga´s Charta.

Další informace a fotogalerii z návštěvy naleznete ZDE (PL)

***

Anglicky vybavení čtenáři mohou využít webu města Distomo ZDE k čerpání informací o masakru, který toto město postihl a který je velmi podobný lidické tragedii.

-bk-

Datum vložení: 25. 11. 2009 0:00