Registrujte si emailový informační servis

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Středočeský hejtman Miloš Petera navštívil Lidice, uctil památku obětí a setkal se s pamětníky tragických událostí z června 1942

ohlasy a reporty, fotogalerie

Zdroj: Středočeský kraj  www.kr-stredocesky.cz

Pan hejtman při své návštěvě Lidic, za doprovodu představitelů obce Lidice i vedení Památníku Lidice, položil květiny ke společnému hrobu zavražděných Lidických mužů, poklonil se u sousoší zahynulých dětí a navštívil muzeum i Lidickou galerii.

Možnosti setkat se s hejtmanem středočeského kraje Milošem Peterou v prostorách obecního úřadu využila i  jedna lidická žena a  devět "lidických dětí".

Lidice navštívil hejtman Miloš Petera

Prohlédněte si přiloženou fotogalerii ZDE (autorem fotografií je Jiří Kubík)

doprovodný komentář: Bohumil Kučera

Vytvořeno: 2. 2. 2015