Advent 2022 v Lidicích slavnostně zahájen. Vánoční strom zdobí Malý park.

Děti z MŠ Lidice

reportáž /video/

V páteční podvečer, 25. listopadu 2022 se sešli tradičně před budovou obecního úřadu občané a účinkující za účelem slavnostního rozsvícení našeho lidického symbolu vánoc, stromu v Malém parku.

Počasí letos bylo milosrdné, i tak přišel k duhu čaj anebo voňavý svařáček. Přítomné ale nejvíce, hlavně u srdce zahřál připravený program.

V samém úvodu si přítomní vyslechli proslov paní starostky Veroniky Kellerové. Pak už všem zazpívay děti z MŠ Lidice a jejich hosté Lenka Musilová a Jan Paulík.

Děti z MŠ Lidice

Dále pěvecký sbor absolventů MŠ Lidice pod vedením Soni Macháčkové, ředitelky MŠ.

Pak už děti odpočetly okamžik samotného rozsvícení stromu v Malém parku. Atmosféru doplnily ohňové koše (děkujeme p.  Rambovi) a též stánky s drobným zbožím či výrobky dětí ze školky.

Vánoční strom v Malém parku

O krásný a kvalitní videozáznam se postaral Jakub Červený (děkujeme!). Ten jistě ocení ti, kteří se zúčastnit chtěli, ale nemohli, no a myslím, že mnoho z nás si rádo v klidu ještě jednou celé vystoupení poslechne. A děti se na své vystoupení též určitě rády podívají, z pozice divácké.

Přejeme všem ještě jednou krásné vánoce, pokud možno bez zbytečných stresů a shonů. Vánoce jsou období, kdy dárky potěší, ale to co je nevíc, je čas strávený s blízkými, ve zdraví, při pohledu na šťastné děti a rodinu.

Tak za rok opět naviděnou!

OÚ Lidice a MŠ Lidice

Video - Jakub Červený