Navigace

Vyhledat

rozšířené vyhledávání ...

Kalendář

Anketa

I Lidice se bohužel stávají cílem zlodějů a potykají se s kriminalitou či porušováním veřejného pořádku. Uvítali byste kamerové monitorování veřejných prostor v obci Lidice za účelem zvýšení bezpečnosti?

Celkem hlasů:
191
Hlasování začalo:
3. 2. 2019
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Obsah

Dělí nás tisíce kilometrů, a přesto jsme si tak blízcí……

Typ: ostatní
Autor článku - Ing. Hana Pokorná
Úvodník - Veronika Kellerová

Dovolte mi, abych moc a moc poděkovala našim občankám, za to jak se skvěle zhostily nelehkého úkolu, o který jsem je požádala.  Upřímně, když mi den před odletem na dovolenou volal zástupce americké sekce ministerstva zahraničí, že by naši obec rád navštívil bývalý starosta Brazilských Lidic s manželkou a bohužel Památník Lidice mu s přijetím pana starosty  nemůže pomoci, trochu mě zaskočil, ale po pár telefonech s paní Hanou Pokornou, Hanou Beno Maduro a mojí maminkou mi spadl kámen ze srdce. Lidická reputace byla zachráněna a je úžasné, že tak malá obec najde ve svých řadách vždy zástupce,  kteří jsou jazykově i odborně zdatní a erudovaní  a především ochotni bez nároku na honorář obětovat svůj volný čas pro mezinárodní věhlas naší obce.

Veronika Kellerová - starostka   


Ze setkání vznikl díky paní Hanky Pokorné krásný dokument, který si můžete níže otevřít a přečíst.

Dělí nás tisíce kilometrů, a přesto jsme si tak blízcí…

(příspěvek je v pdf)


Příloha

Vytvořeno: 13. 9. 2019
Poslední aktualizace: 16. 9. 2019 11:55
Autor: Bohumil Kučera