Kontejnery na třídění odpadu v Lidicích. Termíny vývozu

Přinášíme přehled umístění sběrných kontejnerů v Lidicích a termíny vývozu.

Vážení občané, obci Lidice  máme aktuálně kontejnery na tyto odpady, seznam níže. Současně uvádíme i obvyklé dny jejich vývozů.

• Papír, kartony ...(modré kontejnery)  - vývoz v úterý a sobotu
  • Plasty... (žluté kontejnery) - vývoz v pondělí a čtvrtek
  • Sklo... (zelené kontejnery) - vývoz nepravidelný, na avízo
  • Textil, hračky, oděvy (bílý kontejner, umístěn od října 2013 u Oázy, viz. mapka pozice 4)
  • Kovy (stanoviště č. 1, mezi MŠ Lidice a Obchodním centrem) - vývoz nepravidelně, na avízo
  • Oleje z domácnosti (stanoviště č. 1, mezi MŠ Lidice a Obchodním centrem - vývoz nepravidelně, na avízo
  • Baterie (tužkové, knoflíkové ...) můžete uložit do kontejnerku v obchodě COOP či na pobočce  České pošty v Lidicích.

Pokud tedy chcete mít jistotu, že Vaše tříděné odpady typu "papír a plasty" budete moci bezpečně uložit, volte termín po vývozu. Pokud by byl kontejner i tak plný, prosím vezměte odpad na jiné stanoviště či zpět domů. Ale nenechávejte jej prosím vedle kontejneru.

Žádáme všechny občany o dodržování zásad ukládání separovaných odpadů.

Stručně je znovu definujeme.

• Do kontejneru patří jen a jen materiál pro který je určen
  • Pokud je nějaký odpad rozměrnější než je kontejner či otvor do kontejneru,nepokládejte tyto odpady okolo kontejnerů. Situace s tímto nešvarem začíná být neúnosná a ohrožuje celý systém třídění odpadu v obci. Správné je uložení odpadu do sběrného dvoru, či si jej ponechte pro uložení do doby akce přistavení "velkoobjemového" kontexjneru na směsný odpad. Toto zařizuje 3x ročně Obecní úřad právě za prostředky získané správným ukládáním separovaných odpadů (rozpis termínů 2023 ZDE). V případě problémů a chronického nepořádku okolo sběrných míst riskujeme, že bude možnost ukládat separované odpady v obci zrušena. Což v praxi znamená pro řadu z nás zakoupit větší popelnici za větší poplatek! Bohužel to může přinést kvůli několika jedincům porušujícím řád ukládání problémy i pro občany dodržující regule a pořádek....

*******************************************************

Zde je náhled mapky s umístěním kontejnerů (dle druhů).

mapka

Děkujeme!